Dotacja to nie wszystko... Co z pierwszymi klientami? • primeraespada.pl

Dotacja to nie wszystko… Co z pierwszymi klientami?

Bardzo wiele osób, marzących o założeniu własnej działalności gospodarczej, skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu dotacji, która pozwoliłaby na zakup niezbędnych urządzeń bądź wyposażenia.

Zdecydowana większość tych osób nie zastanawia się natomiast, w jaki sposób będzie pozyskiwało klientów. To bardzo poważny błąd. Przecież dotacja dotyczy wyłącznie zakupów i kosztów początkowych. Jeżeli nie uwzględnimy już na początku niezbędnych wydatków na pozyskanie pierwszych klientów, możemy wpaść w poważne tarapaty. Trzeba pamiętać, że już na samym początku prowadzenia działalności zaczynają się pojawiać miesięczne koszty (chociażby ZUS). Nie myśląc o tym w jaki sposób będą w firmie generowane przychody, narażamy się na ogromne niebezpieczeństwo.

A trzeba pamiętać, że w większości przypadków część dotacji można przeznaczyć na marketing, dzięki któremu zapewnimy sobie dopływ pieniędzy w początkowym, najtrudniejszym okresie funkcjonowania. Wykorzystajmy to. Trzeba pamiętać, że tych wydatków nie da się uniknąć, a lepiej wydać środki z dotacji niż dokładać ze swoich oszczędności.

Jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie bardzo dobry wniosek o dotację. Ale pomagamy również naszym klientom w początkowych działaniach marketingowych, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu. Co więcej. Jeżeli zlecisz nam przygotowanie wniosku oraz działania w zakresie pozyskiwania klientów, możesz liczyć na zwrot części lub nawet całości opłaty za wniosek.

Nie zwlekaj. Zadzwoń i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić. A możemy naprawdę dużo !!!